شرایط انتقال و میهمانی دانشجویان

دانشجو

شرایط انتقال و میهمانی دانشجویان اعلام شد.

سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال ضروری دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان مذکور را برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ از طریق سامانه سجاد به آدرس http://portal.saorg.ir اعلام کرد.

اطلاعیه اعلام شده:

با توجه به شرايط ايجاد شده به دليل شيوع بيماري کرونا در کشور و پيروي تمام موسسات آموزش عالي از دستورالعمل هاي ستاد ملي مبارزه با کرونا به اطلاع ميرساند که در صورت تداوم وضعيت بيماري، ميهماني و انتقال دانشجويان تحت شرايط حاکم ميباشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست هاي مربوطه در صورت بازگشت به شرايط عادي در موسسات آموزش عالي امکانپذير خواهد بود.

دانشگاهها و موسسات بايد زمان شروع ثبت درخواستهاي ميهماني و انتقال را با استفاده از ابزارهاي مناسب اطلاع رساني علي الخصوص از طريق فضاي مجازي به اطلاع کليه دانشجويان برسانند.

دانشگاههاي مبدأ بايد بر اساس مفاد آييننامه شماره 88441/3/41 مورخ 20/3/92(در صورت تصويب اييننامه جديد ابلاغ خواهد شد) درخواست دانشجو را بررسي نموده و در صورت داشتن شرايط از اول خرداد لغایت 15 تير ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ريزنمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد از طريق سامانه ارسال نمايد. سپس دانشگاه هاي مقصد حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسي تقاضاها اقدام و از طريق سامانه ياد شده اعالم نمايد.

وظایف متقاضی:

دانشجو در صورت داشتن شرايط خاص، ضمن آگاهي از شرايط حاکم به دليل بروز بيماري کرونا و شرايط دانشگاه مبدا و مقصد بايستي با اطلاع کامل از وضعيت تحصيلي خود و شرايط ثبت نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجويان در موعد اعلام شده (اول اردیبهشت لغایت سی ویکم اردیبهشت) درخواست خود مبني بر بر نوع آن (2 نيمسال ميهماني، تمديد ميهماني، ميهمان دائم و انتقال) براي سال تحصيلي 1401-1402 ثبت و با اطلاع کامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلي، وضعيت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه يا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را براي تقاضاي ارائه شده اسکن و ضميمه تقاضا نمايد.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضيان جهت ثبت درخواست ابتدا بايستي در سامانه سجاد ثبت نام نمايند و پس از دريافت نام کاربري و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست خود را ارائه نمايند.

متقاضي مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهاي درخواستي ارائه شده در خصوص شرايط خاص و درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يك از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعيت بررسي خارج خواهد شد.

دانشگاه انتخابي حتما بايستي در شهر محل سکونت خانواده متقاضي يا حتي الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهاي نزديکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهاي غيرضروري جلوگيري گردد.

متقاضيان محترم همچنين در صورت داشتن هرگونه سوال يا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتيباني سامانه درخواست خود را ارسال نمايند.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید