قوانین مشروطی در دانشگاه آزاد

مشروطی

قوانین مشروطی در دانشگاه آزاد:

میانگین نمرات دانشجو در هر نیم‌سال (کاردانی و کارشناسی) نباید کمتر از ۱۲ باشد، در غیر این صورت “مشروط” محسوب می‌شود و برای ترم بعد، حق انتخاب بیش از ۱۴ واحد را ندارد. (به جز دانشجویان ترم آخر)

ماده ۴۶: دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته که در دو نیم‌سال (اعم از متوالی یا متناوب) و دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته که در سه نیم‌سال متوالی یا چهار نیم‌سال متناوب مشروط شوند (میانگین نمرات نیم‌سالی آنان کمتر از ۱۲ باشد) اخراجی تلقی می‌گردند.

تبصره ۱: به دانشجویانی که اولین بار مشمول ماده ۴۶ شوند، به شرطی که میانگین کل نمراتشان حداقل ۱۰ باشد، یک بار ارفاق می‌شود تا ادامه تحصیل نمایند.

تبصره ۲: به دانشجویان مشمول تبصره یک این ماده که در ترم ارفاقی و نیم‌سال‌های بعد از آن مجددا مشروط شوند به شرط اینکه،‌ هم میانگین ترمی و هم میانگین کل (هر دو) ۱۱ و بالاتر گردد مجوز ادامه تحصیل از طرف معاونت آموزشی واحد دانشگاهی داده شود.

نکته: دقت داشته باشید که تمام دانشجویان در هر ترم حداقل باید ۱۲ واحد اخذ کنند در غیر این صورت انتخاب واحد معتبر نیست. در نتیجه، دانشجویان مشروط باید بین ۱۲ تا ۱۴ واحد اخذ کنند.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید