آزمون فوق العاده کانون وکلا توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

برگزاری آزمون وکلا در دانشگاه آزاد

آزمون فوق العاده کانون وکلا توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

 

عبدلیان پور، رئیس کانون وکلا:

قرار بود طبق قانون تسهیل کسب و کار، سازمان سنجش و آموزش کشور آزمون فوق العاده کانون وکالا را برگزار کند اما به دلیل اینکه مقدمات برگزاری آزمون قبل از تصویب نهایی این قانون کلید خورده بود توافق شد تا آزمون فوق العاده کانون وکلا توسط دانشگاه آزاد برگزار شود.

به جز مرحله ثبت نام آزمون فوق العاده وکالت که پیش از تصویب قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار انجام شده، ساز و کار و تمام الزاماتی که در این قانون ذکر شده در ادامه فرایند پذیرش آزمون اعمال خواهد شد.

آقای عبدلیان پور افزود: گرچه با استناد به ماده ۵ قانون تسهیل مجوز‌های کسب و کار، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه مکلف است امسال از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری آزمون وکالت اقدام کند، اما با توجه به این که مقدمات برگزاری آزمون فوق العاده مرکز، قبل از تصویب نهایی این قانون کلید خورده بود، با توافقی که با دانشگاه آزاد داشتیم آزمون فوق‌العاده ما توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

وی با بیان این که ساز و کار و تمام الزاماتی که در قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار ذکر شده به طور قطع در ادامه فرایند پذیرش آزمون فوق العاده مرکز وکلا لحاظ خواهد شد افزود: هر داوطلب که ۷۰ درصد نمره یک درصد برتر آزمون را کسب کند، در این آزمون پذیرفته می‌شود.

 

 

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید