تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا در سال 2022

تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا در سال 2022

تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا جز مباحث داغ بین جوانانی است که قصد زندگی در ایتالیا و تحصیل در این رشته را دارند و در این میان سوالات بسیار زیادی پیش می‌آید که گاهی ندانستن‌ جواب‌ها موجب شکل‌گیری ابهامات و اشباهات زیادی می‌شود.

در این مقاله از سایت دانشما قصد داریم به صورت مختصر به تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا بپردازیم تا برای شروع یک مقطع تحصیلی جدید به درستی انتخاب کنید و تصمیم‌گیری درستی داشته باشید.

تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا : آزمون ورودی آیمت IMAT

برای ورود به رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا باید ابتدا یک آزمون ورودی را از سر بگذرانید . نام این آزمون آیمت است. که معمولا در هفته دوم شهریور ماه معادل 13 سپتامبر هر سال برگزار می‌شود و بعد از سه هفته نتیجه آزمون اعلام می‌شود.

در ضمن هزینه ثبت نام آزمون IMAT  برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا حدودا 120 یورو می‌باشد.

این آزمون علاوه بر کشور ایتالیا در سایر کشورها مثل ترکیه، دبی، فرانسه، یونان، انگلیس لهستان، آمریکا و فلسطین اشغالی هم برگزار می‌شود.

مباحث آزمون آیمت

شاید برای شما سوال باشد که جهت آمادگی برای آزمون آیمت چه دروسی را باید مطالعه کنیم و اصلا مباحث آن چه چیزهایی می‌باشد آیا می‌توانیم از پس آن برآییم؟

مباحث این آزمون به شرح زیر می‌باشد:

  • فیزیک 4 سوال
  • ریاضی 4 سوال
  • شیمی 12 سوال
  • زیست 18 سوال
  • منطق و استدلال 20 سوال
  • اطلاعات عمومی 2 سوال

مجموعا این آزمون دارای شصت سوال تستی است که هر کدام 5 گزینه دارند. جواب‌های صحیح دارای 5 امتیاز مثبت هستند و سوالات غلط با 4 نمره منفی محاسبه می‌شوند.

برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا باید حداقل نمره 20 را دریافت کنید که بالاترین نمره این آزمون 90 می‌باشد.

تحصیل رشته  دندانپزشکی در ایتالیا و سوابق تحصیلی

تحصیل رشته دنانپزشکی در ایتالیا

برای ورود به رشته دندانپزشکی آن هم در کشوری مثل ایتالیا اصلا نیازی به رزومه تحصیلی یا معدل دبیرستان و یا مقاطع دیگر نیست.

تنها ملاک ورود به این رشته آزمون آیمت می‌باشد.

در ضمن خبر خوب این است که تمامی داوطلبان از هر رشته اعم از تجربی، ریاضی و فیزیک یا انسانی و فنی و حرفه‌ای می‌توانند در این آزمون شرکت کنند، تنها ملاک آن گذراندن 12 سال تحصیلی است.

تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا محدودیت سنی وجود ندارد، شما در هر سنی که باشید، به شرط گذراندن 12 سال تحصیلی می‌توانید در این آزمون شرکت کنید.

بورسیه جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا

برای بورسیه شدن و ادامه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا باید شرایط خاص خود را داشته باشیم. این بورسیه برای کسانی است که در کشور خود از شرایط مالی مناسبی جهت ادامه تحصیل برخوردار نیستند.

بنابراین نیاز به هیچگونه مدرکی نیست و تنها با ارائه مدارک و مستندات مالی می‌توانید از بورسیه استانی جهت تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا استفاده کنید.

یعنی بعد از اینکه از دانشگاه مربوطه پذیرش دریافت کردید،  میزان درآمد سرپرست به همراه سایر اعضای خانواده و محل سکونت را تهیه می‌کنید و به  دانشگاه ارائه می‌دهید.

مبلغ بورسیه برای تحصیل رشته دندانپزشکی بالغ بر 5200 یورو می‌باشد که در کنار آن می‌توانید از تخفیف 70 درصدی خوابگاه و سلف سرویس برخوردار شوید.

مدارک لازم برای تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا

علاوه بر شرایط بالا نیاز است که یک سری مدارک دیگر برای ادامه تحصیل خود فراهم کنید. این مدارک شامل ترجمه مدارک شناسایی دانشجو مثل شناسنامه به همراه مدارک شناسایی سرپرست خانواده می‌باشد. در کنار آن ترجمه اجاره نامه‌ای که حتما به نام دانشجو باشد، الزامی است.

همچنین فیش حقوقی سرپرست خانوار و یک گواهی که معادل یورو از بانک مرکزی در پرونده دانشجو برای تکمیل ثبت نام مورد نیاز است.

فراموش نشود اگر دانشجو خودش سرپرست خانواده می‌باشد، فیش حقوقی خو را باید ترجمه کند و به دانشگاه محل تحصیل تحویل دهد.

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید