پایه حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی افزایش خواهد یافت!

پایه حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی افزایش خواهد یافت!

پایه حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی 7 میلیون و 700 هزار می‌شود تا سقف 27 میلیون تومان افزایش خواهد یافت!

شادمهر ،نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس: بیش از ۱۲ سال است که مسئله رتبه‌بندی معلمان مسکوت بوده و امسال توانستیم این موضوع را در مجلس شورای اسلامی دنبال کنیم.

وی تصریح کرد: رتبه‌بندی معلمان از شهریور امسال اجرا می‌شود و برای امسال مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای این امر تخصیص یافته که این مبلغ در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این رتبه‌بندی در مرحله نخست به صورت احکام استقراری بوده و در سال‌های بعد ارتقاء این احکام صورت می‌گیرد و معلمان احکام پنجگانه خواهند گرفت.

با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در مرحله نخست حداقل حقوق دریافتی معلمان ۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال خواهد شد و در ادامه و مراحل بعدی متناسب با شاخص‌ها و معیارهای پیش بینی شده تا سقف ۲۷۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

در این طرح معلمان هر پنج سال یکبار، یک رتبه ارتقا می‌یابند و هر سال مبالغ مورد نیاز اجرای این طرح در قانون بودجه سالانه پیش بینی خواهد شد.

شادمهر گفت: آموزش و پرورش در شرایط نامناسب قرار دارد و در حال حاضر در این حوزه ۲۰ نوع مدرسه و ۱۷ نوع احکام وجود دارد که سبب آشفتگی در آموزش و پرورش شده و جذب نیرو را دچار مشکل کرده است.

پایه حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی افزایش خواهد یافت!

وی بیان کرد: سالانه ۵۰ هزار نفر و تا سه سال آینده ۱۵۰ هزار نفر از نیروی فرهنگیان کشور بازنشسته می‌شوند و حوزه آموزش و پرورش ۱۸۷ هزار نیرو کمبود دارد که می‌توان این کمبود را با جایگزین کردن نیروهای خرید خدمات و غیرانتفاعی جبران کرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده امسال ۵۰۰ نفر در گلستان جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید