ضوابط خاص آموزشی دانشگاه در خصوص حضوری شدن کلاسها دانشگاه علم و صنعت ایران نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

دانشگاه علم وصنعت ایران

شرایط خاص آموزشی دانشگاه در خصوص حضوری شدن کلاسها دانشگاه علم و صنعت ایران نیمسال دوم سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱

 

با توجه به شرایط خاص ناشی از بهبود شرایط کرونا در کشور و لزوم حضوری شدن کلاس ها در شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی مورخ  1401/1/23 مصوب گردید مقررات زیر برای نیمسال دوم 1400-1401 اجرا گردد:

۱. نیمسال جاری، دوره تحصیلی فعال دانشگاه بوده و با توجه به گذر از دوران بحرانی پاندمی کرونا و لزوم حضوری شدن کلاس های آموزشی تمام کلاس های نظری و عملی به صورت حضوری در دانشگاه برگزار خواهد شد.

۲. کلیه امتحانات پایان ترم تمام مقاطع تحصیلی طبق برنامه اعلام شده قبلی به صورت حضوری خواهد بود.

۳. دانشجویان کارشناسی میتوانند در نیمسال تا دو درس نظریه عملی را از طریق سیستم و با تایید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف استفاده نمایند بدیهی است اخذ مجدد روز و نیم سال های آتی مطابق با ضوابط دانشگاه می باشد.

۴. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند در نیمسال یک درس نظری و عملی را فارغ از آنکه در ترم گذشته حذف اضطراری داشتند از طریق سیستم و با تایید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری نماید. بدیهی است اخذ مجدد روز در نیم سال های آتی مطابق با ضوابط دانشگاه می باشد.

۵. چنانچه دانشجویی علیرغم تمهیدات فوق، امکان ادامه تحصیل در نیمسال جاری را نداشته باشد، آموزش دانشگاه (کمیته منتخب) درخواست حذف نیمسال با احتساب در سنوات را بررسی نموده و اقدام لازم را معمول می دارد.

۶. به منظور مساعدت برای دانشجویان کارشناسی که در نیمسال فراتحلیلی قرار دادند تعداد دروس برای امتحان فارغ التحصیلی به 3 درس با سقف ۹ واحد افزایش یافته و شروط قبولی در آزمون کارشناسی ارشد و داشتن نمره مردودی آن درست نیز برای استفاده از این تسهیلات مورد نیاز نیست.

۷. دانشجوی کارشناسی که در نیمسال جاری کاراموزی اخذ کرده است، تا ۲۰ شهریور فرصت دارد تا کارآموزی خود را به اتمام رسانید و نمره کارآموزی را در نیمسال دوم ۱۴۰۰ ثبت نماید.

۸. عدم حضور دانشجو در کلاس ها یا امتحانات پایان ترم بدون دلیل موجه مشمول قوانین آموزشی دانشگاه می گردد.

۹. سایر مواردی که مصادیق آن ها در این ضوابط بیان شده در کمیته های منتخب دانشگاه بررسی و مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید