سهم ۶۰ هزار تومانی دانشجویان برای سه وعده غذایی در بودجه ۱۴۰۱

وی سهم دانشجو از پرداخت غذا را ۲۵ درصد اعلام کرد و گفت: در خصوص سهم دانشجویان بابت هر پرس غذا تصمیم های جدید اتخاذ می شود. صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان به دنبال وارد کردن فشار به خانواده ها نیستند اما مبلغ سه هزار تومان حتی هزینه دستمزد کارگران را هم تأمین نمی کند. وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در صورتی که تمایل به میل کردن غذای سلف نداشته باشند، از رستوران های مکمل با تنوع غذایی بیشتر استفاده می کنند.

سهم ۶۰ هزار تومانی دانشجویان برای سه وعده غذایی در بودجه ۱۴۰۱

اردوان ارژنگ، معاون دانشجویان داخل در سازمان امور دانشجویان: مجلس شورای اسلامی در بودجه امسال به ازای هر پرس غذا ۲۰ هزار تومان تعیین کرده است؛ به عبارت دیگر، روزانه به ازای هر دانشجوی دوره روزانه مبلغ ۶۰ هزار تومان به دانشگاه ها پرداخت می شود.

بودجه سال ۱۴۰۱ به دانشگاه ها ابلاغ شده و این مراکز آموزش عالی باید بتوانند بر اساس برنامه ریزی، هزینه ها را مدیریت کنند.

وی سهم دانشجو از پرداخت غذا را ۲۵ درصد اعلام کرد و گفت: در خصوص سهم دانشجویان بابت هر پرس غذا تصمیم های جدید اتخاذ می شود. صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان به دنبال وارد کردن فشار به خانواده ها نیستند اما مبلغ سه هزار تومان حتی هزینه دستمزد کارگران را هم تأمین نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در صورتی که تمایل به میل کردن غذای سلف نداشته باشند، از رستوران های مکمل با تنوع غذایی بیشتر استفاده می کنند.

قیمت غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جاری به شرح زیر است:
صبحانه ۱.۶۰۰ تومان، ناهار و شام کم هزینه ۲.۱۰۰ تومان، ناهار و شام متوسط هزینه سه هزار تومان، ناهار و شام پرهزینه ۳.۵۰۰ تومان، حداقل و حداکثر مبلغ غذای دانشجویان شاغل به تحصیل در سنوات غیر مجاز ۶.۸۰۰ تومان تا ۹.۶۰۰ تومان است.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید