یک‌هزار و ۶۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی اضافه شد

افزایش ظرفیت رشته های پزشکی

یک‌هزار و ۶۰۰ نفر به ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی اضافه شد

 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت: سهمیه پذیرش رشته‌های پزشکی برای سال تحصیلی آینده طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی هزار و ۶۰۰ نفر افزایش یافت.

با افزایش این ورودی‌های جدید، تعداد دانشجویان پزشکی در سال تحصیلی آینده به ۹ هزار و ۶۰۰ نفر خواهد رسید.

پیشتر خضریان نماینده مردم تهران در مجلس گفته بود: کمبود پزشک به ویژه پزشک متخصص از جمله مهمترین عوامل تشدید معضلات موجود است، به وجود آمدن بازار انحصاری در ارائه خدمات سلامت به خصوص خدمات تخصصی، کاهش کیفیت خدمات درمانی، افزایش خطا‌های پزشکی بر اثر فشار کاری به روی پزشکان و نبودن نیروی جایگزین و صف‌های طولانی انتظار برای مردم و توزیع نامتوازن پزشک در نقاط مختلف کشور از دیگر مشکلات کمبود پزشک است.

کمیسیون اصل ۹۰ این معضلات را به خوبی شناخت و طی جلسات مختلف و البته با وجود برخی مقاومت‌ها در بخش‌های مختلف حاکمیتی و تخصصی، نهاد‌های تصمیم‌گیر را با ارائه دلایل متقن بر آن داشت تا با افزایش ظرفیت پزشکی موافقت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی پایان مسیر کمیسیون اصل ۹۰ نیست، این کمیسیون در بخش اجرا و همچنین نظام‌مند کردن تربیت پزشک متخصص نیز برنامه جدی از وزارت بهداشت خواسته و آن را پیگیری خواهد کرد و قطعاً تا رسیدن به نتیجه مطلوب این مسیر دنبال خواهد شد.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید