نتایج آزمون کارشناسی ارشد در صورت مغایرت معدل داوطلبان لغو می‌شود

نتایج آزمون کارشناسی ارشد در صورت مغایرت معدل داوطلبان لغو می‌شود

نتایج آزمون کارشناسی ارشد در صورت مغایرت معدل داوطلبان لغو می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت آموزش عالی:

کنکور سراسری امسال چند تغییر اساسی داشته که لازم است داوطلبان در برنامه‌ریزی خود مورد توجه قرار دهند.

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد توجه کنند در صورت قبولی مغایرت معدل و قبولی با معدلی بالاتر از میزان واقعی، از ادامه تحصیل آنها در دانشگاه قبول شده ممانعت می‌شود و هیچ اغماضی در این مساله صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: در این پاسخ‌نامه برای هر یک از چهار درس عمومی یک ردیف پاسخ دهی جداگانه طراحی شده است تا اشتباه چشمی و جابجا علامت زدن پاسخ‌های یک درس آسیبی به سایر درس‌ها نزند در حالی که گذشته همه پاسخ‌ها در ادامه یکدیگر قرار داشت.

شادمهر اضافه کرد: علاوه بر این، برای رشته ریاضی ۲ دفترچه و پاسخنامه جداگانه توزیع می‌شود که یکی مربوط به سوالات درس ریاضی و دیگری مربوط به فیزیک و شیمی است.

وی ادامه داد: برای رشته تجربی نیز ۲ پرسشنامه و پاسخنامه دروس اختصاصی طراحی شده است که در یکی از آنها سوالات ریاضی و زیست شناسی و در دیگری سوالات فیزیک، شیمی و زمین شناسی مطرح شده است و داوطلبانی که دیپلم بهیاری دارند یک دفترچه دیگر نیز دریافت می‌کنند.

شادمهر درباره دفترچه دروس تخصصی علوم انسانی هم گفت: در این گروه آزمایشی هم علاوه بر دفترچه عمومی، ۲ دفترچه و پرسشنامه جداگانه توزیع می‌شود که در یکی از آنها سوالات مربوط به ریاضی، اقتصاد و علوم اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی و در دیگری سوالات فلسفه و منطق، روانشناسی، عربی، جغرافیا و تاریخ مطرح شده است.

وی افزود: آزمون گروه‌های زبان و هنر در این زمینه تغییری نداشته است و تنها پاسخنامه عمومی به همراه این دفترچه جمع‌آوری و سپس دفترچه تخصصی توزیع می‌شود.

آزمون سراسری ۱۴۰۱ روزهای هشت، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه برگزار می‌شود.

مدیرکل چاپ و انتشارات سازمان سنجش درباره آزمون کارشناسی ارشد چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه، گفت: کارت ورود به جلسه این آزمون از فردا بر روی سایت سنجش قرار می‌گیرد و آزمون تنها در نوبت صبح برگزار می‌شود.

آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در ۱۸۵ شهر و ۳۸۰ حوزه امتحانی سراسر کشور و در ۶ گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی برگزار می‌شود.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید