فریز تخمک را فقط دختران مجرد بدانند

فریز تخمک

فریز تخمک را فقط دختران مجرد بدانند

فریز تخمک یکی از روش‌های ممکن در عصر کنونی برای دختران مجرد است. از آنجایی که  ازدواج تا حد زیادی مشکل شده است و البته نه تنها فقط مقوله ازدواج بلکه شرایط وخیم اقتصادی بارداری را برای زنان سخت و طاقت‌فرسا کرده است.

بنابراین با توجه به مدت زمان کوتاه باروری زنان بهترین روش در حال حاضر فریز تخمک می‌باشد.

در این مقاله از سایت دانشما قصد داریم به مطالعات پیرامون این موضوع مهم بپردازیم بلکه برای زنان و دختران حائز اهیمت باشد.

فریز تخمک و اهمیت آن در عصر کنونی

اگر دوره باروری یک زن را از سن 15 سالگی تا 40 سالگی در نظر بگیریم، باید اعتراف کرد که یک دوره بسیار کوتاه است که نزدیک به یک دهه از این دوره با خطراتی برای تخمک همراه است که باروری و رسیدن جنین به مرحله نهایی و البته سلامت را به خطر می‌اندازد.

در این میان نمی‌توان دست روی دست گذاشت و شرایط را بدون برنامه‌ریزی و هدر دادن سرمایه ضایع کرد. دکتر مرضیه فریمانی رییس مرکز باروری و ناباروری همدان اینگونه بیان کرد که یکی از مراحل انجام فریز تخمک مصرف داروهای اثر گذار برای تحریک تخمدان‌ها می‌باشد که این موضوع متناسب با ویژگی‌های فیزیکی هر فرد کاملا متفاوت است.

به این دلیل که هر ماه تنها تعدادی از تخمک‌ها از تخمدان آزاد می‌شود که در این میان تنها یکی از آن‌ها به بلوغ می‌رسد و بقیه در فرایند تحلیل از بین می‌روند.

تخمدان‌ها مظلوم‌ترین عضو بدن یک زن

با گذشت زمان و افزایش سن تمامی اندام‌های بدن رو به تحلیل می‌روند، شروع پیری را از روی پوست صورت، اندام، ضعف و ناتوانی می‌توان تشخیص داد.

اما این روند در تخمدان زنان با سرعت و روند سریع‌تری صورت می‌گیرد که با هیچگونه عملی در حال حاضر نمی‌توان آن را جوان نگه داشت .

به مرور با کاهش تخمک‌های این تخمدان‌ مواجه می‌شویم که شانس بارداری را برای یک زن کاهش می‌دهند.

از دیگر نکات مورد اهمیت در مورد فریز تخمک فرایند یائسگی است. برخی از دختران و زنان به صورت ژنتیکی زودتر از بقیه به مرحله یائسگی می‌رسند که این موضوع بر باروری تاثیر مستقیم دارد.

پس باز هم به همان نتیجه می‌رسیم که فریز تخمک برای دختران و زنان بهترین گزینه است.

زمان استفاده از فریز تخمک

فریز تخمک
فریز تخمک دختران مجرد

با توجه به نکات مهم و دلایل فریز تخمک بسیاری از زنان تصمیم می‌گیرند که تا حل شدن مشکلات و یا تصمیم قطعی برای ازدواج تخمک خود را فریز کنند.

سوال اینجاست که با وجود انجام این امر چه موقع می‌توانیم از تخمک فریز شده خود استفاده کنیم یا شاید بهتر باشد بگوییم تا چند سال این تخمک‌ها قابل استفاده هستند.

پزشکان توصیه می‌کنند که تا قبل از سن 47 باید اقدام به فریز تخمک کرد. چرا که در دهه 50 و دیگر دهه‌های زندگی اقدام به بارداری و حتی فریز کار سخت و نادرستی است.

از همه مهمتر فاصله سنی بین مادر و فرزند به حدی می‌شود که به لحاظ اخلاقی چندان صحیح نیست.

مدت زمان استفاده از این تخمک‌‌ها به طور مشخص تعیین نشده است، اما افرادی بوده‌اند که بین 8 تا 9 سال بعد از فریز بارداری سالم و موفقی داشته‌اند.

شرایط لازم برای فریز تخمک

شرایط فیزیکی هر زن یا دختری نسبت به دیگری متفاوت است. یعنی ممکن است یک دختر بیست ساله به صورت باورنکردنی به سن یائسگی برسد و در عوض یک زن 40 ساله همچنان قدرت باروری را داشته باشد.

بنابراین برای انجام فریز تخمک نیاز به مشاوره درمانی با پزشک متخصص زنان است تا دستور اصلی و نهایی را صادر کند.

در ضمن روش‌های فریز تخمک به دو روش واژینال و لاپاراسکوپی انجام می‌شود که باز هم در نهایت متناسب با شرایط داوطلب فریز تخمک تصمیم‌گیری انجام خواهد شد.

خطرات بسیار پایین فریز تخمک

فریز تخمک روش ایمن و کم‌خطرتر نسبت به آی وی اف در سنین بالا است. یعنی چیزی بالغ بر یک هزینه 5 تا 6 میلیونی برای تخمک کشی طی یک عمل لاپاراسکوپی و دریافت هزینه نه چندان زیاد سالانه برای نگهداری تخمک بسیار کمتر از مضرات و هزینه‌های بالای آی وی اف در سنین بالا خواهد بود.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید