فراخوان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه

پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه

فراخوان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه اعلام شد

مطابق با آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان وزارت علوم دانشگاه صنعتی ارومیه در نظر دارد از بین دانشجویان واجد شرایط مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی به صورت بدون آزمون و مازاد بر سهمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۲ در مقطع دکتری در «دو رشته مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی و فیزیک –ذرات بنیادی و نظریه میدانها» اقدام به پذیرش دانشجو کند.

به همین منظور از دانشجویان واجد شرایط زیر دعوت می‌شود درخواست مکتوب خود را به همراه فرم درخواست و سایر مستندات مربوطه حداکثر تا ۱۰ تیرماه ۱۴۰۱ به دفتر استعداد‌های درخشان این دانشگاه از طریق پست و آدرس ایمیل [email protected] ارسال کنند.

 

شرایط عمومی براي پذیرش در مقطع دکتری

الف) بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

ب) کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت هاي آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی آیین نامه مربوطه.

ج) داشتن حداقل میانگین کل 16 در مقطع کارشناسی و میانگین کل 17 (بدون احتساب پایان نامه) در مقطع کارشناسی ارشد.

تبصره 1 :فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تا پایان شهریور ماه (1400/06/31) و قبل از شروع دوره دکتري الزامی است.

تبصره 2 :رشته مورد درخواست در مقطع دکتري باید مرتبط با رشته کارشناسی ارشد باشد.

تبصره 3 :داوطلبان فقط میتوانند در یک رشته (مطابق و یا مرتبط با رشته کارشناسی ارشد) درخواست دهند.

تبصره 4 :مدرك فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانش آموختگان باید تا زمان ثبت نام در مقطع دکتري ارائه گردد.

تبصره 5 :مقالات پذیرش/چاپ شده متقاضیان نباید در فهرست نشریات نامعتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوري باشند.

تبصره 6 :تمامی ثبت اختراعها باید مورد تایید سازمان پژوهشهاي علمی و صنعتی ایران باشد.

تبصره 7 :انتخاب نهایی بر اساس امتیازات علمی مکتسبه توسط متقاضی (شامل سه بخش: سوابق آموزشی ، سوابق پژوهشی و مصاحبه علمی) صورت می گیرد و تصمیم گیري نهایی بر عهده شوراي آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

ر) در صورت تشخیص عدم صحت اطلاعات ارسالی مربوط به متقاضی در هر زمان (حتی زمان فارغ التحصیلی)، قبولی متقاضی لغو خواهد شد و مسئولیت آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

ه) کلیه دانشجویانی که براساس این آیین نامه در دانشگاه صنعتی ارومیه پذیرش می شوند، مشمول مقررات جاري تحصیل در دوره دکتري وزارت علوم، تحقیقات و فناوري و آیین نامه هاي مصوب دانشگاه بوده و از لحاظ اختصاص تسهیلات با دانشجویان عادي یکسان می باشند. لذا پس از پذیرش اولیه براي طی مراحل گزینش اقدام و در صورت دریافت تائیدیه گزینش مرکزي وزارت متبوع، پذیرش نهایی و ثبت نام رسمی انجام میگردد.

نکات مهم در خصوص شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون:

  • پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاههاي خارج از کشور و دانشجویانی که مدرك خود را از دانشگاههاي خارج از ایران اخذ نمودهاند، از طریق این فراخوان امکانپذیر نیست.
  •  تغییر رشته و یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئیننامه پذیرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در دوره تحصیلی دکتري مجاز نیست.
  •  ارائه درخواست داوطلب به منزله پذیرش قطعی نمیباشد و پذیرش قطعی داوطلبان پس از بررسی و اعلام نظر مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اعلام نتایج نهایی توسط دانشگاه و منوط به تایید سازمان سنجشآموزشکشور خواهد بود و اسامی پذیرفتهشدگان نهایی دراوایل شهریور ماه از طریق دفتر هدایت استعدادهاي درخشان دانشگاه اعلام خواهد شد، لذا خواهشمند است از هرگونه تماس غیرضروري و مراجعه به این دفتر خودداري گردد.
  •  هر دانشجو صرفا میتواند نسبت به اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه اقدام نماید. لذا در صورت قبولی در آزمون ورودي و یا اخذ پذیرش بدون آزمون در سایر دانشگاهها، دانشجو میبایست در خصوص وضعیت پذیرش خود تصمیمگیري نموده و در صورت انصراف، سریعا انصراف خود را بصورت کتبی به دفتر استعدادهاي درخشان اعلام نماید تا جایگزینی افراد ذخیره صورت گیرد. در صورت اعلام انصراف بعد از پذیرش نهایی و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش، حذف نام متقاضی از پورتال مقدور نخواهدبود. بنابراین در صورت عدم اعلام انصراف به موقع متقاضی، عواقب ناشی از آن بر عهده خود متقاضی خواهد بود.

مدارك مورد نیاز جهت بررسی تقاضاي پذیرش بدون آزمون مقطع دکتري دانشگاه صنعتی ارومیه

1 -فرم الف و ب از سایت دانشگاه (در پیوست فراخوان نیز موجود است) تکمیل و به تأیید مدیریت محترم
آموزشی دانشگاه محل تحصیل برسد.

2 -مستندات مربوط به فعالیتهاي پژوهشی دانشجو ضمیمه گردد. (براي مقالات، ارسال صفحه اول، گواهی ارائه مقاله در همایش و مستندات مربوط به اعتبار مجله یا کنفرانس الزامیست).

3 -تصویر شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت و یا معافیت

4 -اصل و کپی فیش بانکی به مبلغ 700.000 ریال به حساب شماره 0200614095005 به نام سایر منابع دانشگاه صنعتی ارومیه نزد بانک ملی شعبه دانشگاه ارومیه

* متقاضیان واجد شرایط باید اسکن مدارك فوق را حداکثر تا تاریخ 10/04/1401 به پست الکترونیکی دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه ( [email protected] ) ارسال کنند و اصل مدارك را از طریق پست پیشتاز به نشانی:
ارومیه – جاده بند– دانشگاه صنعتی ارومیه – دفتر استعدادهاي درخشان – کدپستی 93187 57166- صندوق پستی 419 -57155 ارسال نمایند.

تذکر1 :فرمها باید بصورت تایپ شده تکمیل شده و به تایید مدیر آموزش دانشگاه محل تحصیل برسند و اسکن آنها به دفتر استعدادهاي درخشان ارسال شوند.

تذکر 2 :به مدارك ناقص و یا خارج از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبان محترم باید کلیه مدارك خود را داخل پاکت A4 قرار داده و روي پاکت علاوه بر درج نام و نامخانوادگی، رشته مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد دانشجو، نام رشته و گرایش مورد تقاضا، عبارت “تقاضاي پذیرش بدون آزمون دکتري– مربوط به دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه” درج شود.

تذکر 3 :وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط دقت لازم مبذول گردد.

*در صورت نیاز و هرگونه سوال با پست الکترونیکی [email protected] و یا شماره تلفن 04431980313 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید