امروز، آخرین مهلت ثبت اعتراض به سؤالات آزمون دستیاری

ثبت اعتراض آزمون دستیاری

امروز، آخرین مهلت ثبت اعتراض به سؤالات آزمون دستیاری

 

کلید اولیه به همراه دفترچه سؤالات آزمون دستیاری روز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه منتشر شد و داوطلبان تا آخر وقت امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه می‌توانند اعتراض به سؤال و یا رفرنس مورد نظر را به صورت اینترنتی ارسال کنند تا به آن رسیدگی شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره زمان اعلام کلید نهایی آزمون دستیاری دوره چهلم و نهم گفت: پس از پایان رسیدگی هیات های بورد، کلید نهایی آماده می شود که پیش بینی می شود در هفته آینده کلید نهایی را اعلام کنیم.

پیش از این قرار بود آزمون دستیاری دوره چهل و نهم در ۵ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار شود که پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مقرر شد آزمون در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شود اما همچنان برخی از داوطلبان معترض عدم اعلام رای دیوان عدالت اداری مبنی بر تعویق زمان آزمون و به روز رسانی منابع آزمون هستند.

برای شرکت در این دوره از آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بوده و مدارک شان تکمیل بوده است.

از میان ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر واجد شرایط، تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. تعداد ۵ هزار و ۸۶۱ نفر معادل ۴۶ درصد از داوطلبان مرد و مابقی زن بودند.

امسال، اولویت‌های انتخاب رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا ۱۰۰ رشته محل افزایش یافته است و داوطلبان می‌توانند از نظر قبولی شانس بیشتری داشته باشند.

چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید