نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 1401 دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی شب گذشته اعلام شد. داوطلبان کنکور دکتری که در مرحله قبل مجاز به انتخاب رشته و دانشگاه شده بودند با مراجعه به سایت azmoon.org  می‌توانند، نتایج حاصل از آن را رویت فرمایند.

در این مقاله از سایت دانشما به جزییات نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می‌پردازیم که برای داوطلبان این مقطع برای آمادگی مصاحبه نکات جالبی را در بر خواهد داشت.

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و جزییات مشاهده

اگر جز آندسته از افرادی هستید که منتظر نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد هستید، اکنون به مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و ارائه کد 7 رقمی انتخاب رشته که در ذیل کارنامه سازمان سنجش قرار دارد به همراه کد ملی خود از نتایج مطلع شوید.

در این کارنامه با ارائه سه ستون برای آگاهی داوطلبان مشاهده می‌شود. یک ستون از نمره حد نصاب برای رشته انتخابی در نظر گرفته شده است،  یک ستون  نمره داوطلبان است و ستون دیگر نتایج برآورد برای مصاحبه به داوطب قابل مشاهده است که با پذیرش یا عدم پذیرش مصاحبه درج شده است.

زمان شرکت در مصاحبه

در تاریخ 29 اردیبهشت 1401 نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد که به دنبال آن یعنی در روزهای آتی زمان مصاحبه هر یک از دانشگاه‌های آزاد را اعلام خواهد کرد تا داوطلبان بتوانند با در دست داشتن بمدارک مورد نیاز برای مصاحبه شرکت کنند.

مدارک مورد نیاز مصاحبه دانشگاه آزاد

بعد از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد باید با داشتن مدارک و رزومه علمی جهت مصاحبه شرکت کرد.

اما این مدارک چه مورادی هستند؟

مدارک دو دسته می‌باشند،

  • مدارک اجباری
  • مدارک اختیاری

مدارک اجباری شامل گواهی نامه تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات مربوطه است و همچنین پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و سایر کارت‌های شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه و گواهی پایان خدمت برای پسران را شامل می‌شود.

مدارک اختیاری جز مدارکی هستند که دانشگاه‌ها برای ارائه آن‌ها الزامی نکرده است اما داشتن آن‌ها برای افزایش قبولی بسیار مهم هستند، مثل مقاله‌ها، کتاب‌هایی که به چاپ رسیده‌اند، تدریس، پژوهش‌های انجام شده در حیطه رشته یا سایر رشته‌هایی که صورت گرفته است. شرکت در جشنواره‌های علمی مثل خوارزمی و کسب رتبه علمی و اختراعات به ثبت رسیده همگی می‌توانند امتیازات و نمرات مخصوص را برای کسب نتیجه نهایی داشته باشند.

اعلام زمان مصاحبه دانشگاه‌ها

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

بعد از اعلام نتایج دانشگاه آزاد دانشگاه‌های مربوطه زمان شرکت و مکان مصاحبه را اعلام می‌کنند. نیاز است که داوطلب در دانشگاهی که قبول شده است، شرایط لازم و مدارک مورد نیاز را حتما مطالعه کند.

برخی از دانشگاه‌ها ممکن است شرایط متفاوت‌تری برای انجام مصاحبه داشته باشند که لازم است قبل از مراجعت از قوانین مربوطه مطلع شوند.

البته فراموش نشود که میزان هر یک از مولفه‌های مذکور در مقطع دکترا ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های آموزشی یعنی

  • شیوه آموزشی – پژوهشی
  • شیوه پژوهش محور

متفاوت است. در ادامه به مولفه‌های مربوطه برای هر یک می‌پردازیم:

شیوه آموزشی پژوهشی

شیوه‌ای که اموزش و انجام کارهای پژوهشی توام با هم هستند و متقابلا مولفه‌های موجود بعد از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد متفاوت ااست.

  • تاثیر 50 درصدی آزمون متمرکز
  • تاثیر 20 درصدی آموش، پژوهش و فناوری
  • 30 درصد مصاحبه علمی و البته سنجش علمی

دکتری پژوهش محور

سنجش و مصاحبه دکتری پژوهش محور متفاوت با دکتری آموزشی و پژوهشی است. که در ادامه ذکر خواهد شد

  • تاثیر 30 درصدی آزمون متمرکز
  • تاثیر 20 درصدی سوابق پژوهشی، آموزشی و فناوری
  • تاثیر 20 درصدی طرح‌وراه

بعد از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد قبل از شرکت در جلسه مصاحبه باید هزینه آن را به صورت الکترونیکی پرداخت کنید. در ضمن اگر داوطلبی در چند مرکز از دانشگاه آزاد برای مصاحبه  دعوت شده باشد، حتما از تاریخ و مکان هر یک مطلع شود و هزینه هر یک را جداگانه پرداخت کند.

سپس با برنامه ریزی مناسب در هر یک شرکت کند.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید