تمدید زمان ثبت‌نام طرح ولایت دانشجویی

طرح ولایت دانشجویی

اطلاعیه تمدید زمان ثبت‌نام طرح ولایت دانشجویی

با توجه به درخواست‌های متقاضیان عزیز، زمان ثبت‌نام بیست و هفتمین دوره طرح ولایت دانشجویی سال ۱۴۰۱ به مدت ۷ روز تمدید شد. متقاضیان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ با مراجعه به سایت طرح ولایت ثبت‌نام کنند.

دانشجویانی هم که پیش از این ثبت‌نام ناقص داشته اند، می‌توانند در این فرصت پروفایل خود را تکمیل کرده و در آزمون‌های مجازی شرکت کنند.

مختصری درباره دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی (طرح ولایت)

در راستای تحکیم بنیان‌های اندیشه‌ای دانشجویان مؤمن و انقلابی سراسر کشور جهت حضور موثر در عرصه‌های فکری–فرهنگی جامعه؛ دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی (طرح ولایت) هر ساله با همکاری سازمان بسیج دانشجویی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) طراحی و اجرا می‌گردد.

دراین دوره سرفصل‌های شش گانه شامل «معرفت‌شناسی»، «خدا‌‌شناسی»، «انسان‌شناسی»، «فلسفه اخلاق»، «فلسفه حقوق» و «فلسفه سیاست» تدریس می گردد ، که هر یک از این سرفصل‌ها به وجهی از وجوه نظام اندیشه اسلامی می‌پردازد و در صدد است که با تبیین این گزاره‌ها دانشجویان را با نظام کلی تفکر اسلامی آگاه سازد.

این دوره جایگاهی ویژه در اندیشه رهبر فرزانه انقلاب دارد ،تا آنجا که ایشان درگذشته ، هفت دیدار اختصاصی با دانش پژوهان طرح ولایت داشته اند،که در یکی از همین دیدارها می فرمایند:

«آنچه که من را به این اجتماع، به این برنامه، به این اردو و به این مجموعه‌ی علمی و آموزشی و فرهنگی [طرح ولایت] دلبسته و معتقد می‌کند، این است که در این‌جا آمیزه‌ای از علم و ایمان، از تفکّر و عاطفه مشاهده می‌شود.»

بیانات در جمع دانش پژوهان طرح ولایت مورخ ۱۳۷۹/۰۶/۱۰

امسال نیز به حول و قوه الهی ، بیست و هفتمین دورة طرح ولایت در تابستان ۱۴۰۱ به مدت ۴۰ روز در مشهد مقدس برگزار می گردد.

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید