شرایط پذیرش دانشگاه بین الملل بدون کنکور

شرایط پذیرش دانشگاه بین الملل بدون کنکور

شرایط پذیرش دانشگاه بین الملل بدون کنکور

۷۵ هزار نفر از افراد داوطلب در کنکور سراسری به عنوان سرریز کنکور هستند، با وجود اینکه از نخبگان و با معدل ۱۹.۵ هستند، اما در کنکور قبول نمی‌شوند.این افراد هم می‌توانند با تمهیداتی در دانشگاه‌های بین‌الملل پزشکی پذیرش شوند.

امسال در مناطق محروم افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی پزشکی در کنکور سراسری را خواهیم داشت و ۸ هزار دانشجویی که سال قبل پذیرش شدند به ۹ هزار و ۶۰۰ دانشجو در رشته پزشکی می‌رسند.

دکتر حسین ابراهیمی درباره وضعیت واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور گفت: در حال حاضر 4 واحد برون مرزی داریم که شامل واحدهای امارات، لبنان و آکسفورد انگلستان می باشد .

moshavereh

واحدهای بین المللی برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی و تعداد دانشجویان آن

وی افزود: این واحدها با هدف پذیرش دانشجو غیرایرانی فعال شده اند و 3 واحد بین الملل دانشگاه آزاد در حال حاضر فعال است و دانشجو میپذیرد اما فعلا در واحد اکسفورد دانشجو نداریم و در حال تنظیم برنامه هستیم که در آینده پذیرش دانشجو را در این واحد شروع کنیم.

دکتر حسین ابراهیمی خاطر نشان کرد: دانشجویان غیرایرانی که در حوزه بین‌الملل هستند نزدیک به 9000 نفر در مجموع در واحدهای برون مرزی و داخل کشور دانشجو غیر ایرانی داریم.

مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد:

یک کار مثبتی که در واحد افغانستان انجام شده است پروژه مشترک فرهنگی و علمی میان ایران و افغانستان است که برای توسعه آن تاسیس شعب جدید واحدهای افغانستان و رشته های تحصیلی آن را پیشنهاد دادیم و همچنین برنامه خوبی را برای واحد لبنان در نظر گرفتیم که با توجه به تاکید رئیس هیات امنا و رئیس دانشگاه برای توسعه دانشگاه در واحدهای کشورهای اسلامی همسایه فعال شده است .

همچنین در نظر داریم که در کشور عراق هم شعبه ای دایر کنیم و با توجه به سفری که دکتر ولایتی به سوریه داشتند و توافقنامه ای که بین دانشگاه آزاد و دانشگاه حلب امضا شده است بزودی در شهر حلب سوریه نیز شعبه ای خواهیم داشت.

ظرفیت شعب دانشگاه آزاد در خارج از ایران و رشته های موجود در آن

وی خاطر نشان کرد:استقبال برای ورورد به شعبه دانشگاه آزاد در افغانستان خیلی خوب است و تمام ظرفیت هر ترم تقریباً پر می‌شود و متقاضیان بسیاری داریم ولی در عین حال ظرفیت محدودی برای پذیرش دانشجو در افغانستان داریم و پذیرش از طریق کنکور در کشور افغانستان انجام می‌شود ودر حال حاضر پیگیر هستیم که رشته‌های جدید و ظرفیت را بالا ببریم و این هم منوط به مجوز و موافقت دولت افغانستان است.

دکتر ابراهیمی گفت: شعب دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در واحدهای برون مرزی فعالیت دارند و البته در بعضی از دوره‌ها کارشناسی هم وجود دارد و رشته های تحصیلی موجود در واحد افغانستان بیشتر در رشته مدیریت، علوم انسانی است و در امارات و لبنان هم همین طور است و در حال حاضر برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در شعب خارج از ایران برای توسعه واحدها در رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه است که بتوانیم این رشته ها را هم به ظرفیت موجود اضافه کنیم .

شرایط پذیرش دانشگاه بین الملل بدون کنکور

واحد های بین الملل درون مرزی و برون مرزی و نحوه ثبت نام و پذیرش دانشجو

مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه بین‌المللی درون مرزی دلیلی نمی‌بینیم که واحدهای درون مرزی مان توسعه یابد یا یک واحد دانشگاهی تبدیل به واحد بین الملل شود و با بخشنامه‌هایی که جدیدا به واحدها ابلاغ شده است اغلب واحدها میتوانند پذیرش دانشجو غیر ایرانی داشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر یک سایت پذیرش دانشجو خارجی به زبان فارسی و انگلیسی و عربی راه اندازی کردیم که تمام واحدها ازاین سایت استفاده میکنند و در حال حاضر واحدهای بین المللی درون مرزی بیشتر در مناطق آزاد تجاری هستند مثل کیش، چابهار، قشم ، جلفا، ماکو،خلیج فارس و دانشجویان غیر ایرانی درآن مشغول به تحصیل هستند و در واحدهای بین الملل شهریه شان به صورت ریالی پرداخت و حساب می‌شود.

پذیرش دانشگاه بین الملل

ابراهیمی تصریح کرد:درخواست پذیرش دانشجو غیر ایرانی به صورت ثبت نام در سایت دانشگاه است که به دو زبان انگلیسی و عربی است که درخواست و مدارک مورد نیاز خودشان را ارسال می کنند به واحد بین‌الملل و بعد از بررسی های لازم به واحد پذیرش دانشجویان غیر ایرانی معرفی شوند و درصورتی که با پذیرششان موافقت شد مدارک ارسال میشود به مرکز ازمون جهت احراز هویت و بعد از ان به واحد دانشگاهی معرفی میشوند برای شروع به تحصیل و صدور ویزای تحصیلی و اقامتشان از طریق وزارت خارجه بررسی میشود.

مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت :

دانشجویان غیرایرانی داخل کشور نیاز به آزمون ندارند و با توجه به سابقه تحصیلی و معدل تحصیلی دوره قبل پذیرش انجام می‌شود و در خارج از کشور بستگی به آن واحد دانشگاهی دارد مثلا در افغانستان ازمون دارند در امارات پذیرش بیشتر با مصاحبه است و در خارج از ایران براساس مقررات اون کشوردر صورتی که متضاد با مقررات دانشگاه ازاد نباشد مطابق آن عمل میکنیم و براساس مقررات خود دانشگاه بررسی می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:

در حال حاضر واحد آکسفورد راه اندازی شده است و در نظر داریم برنامه هایی به صورت مطالعات و پژوهش‌های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی را در حوزه بین‌الملل در آکسفورد فعال کنیم که این طرح در کلیه واحدهای برون مرزی برایمان مطرح است و پیش بینی میشود تا تابستان سال اینده واحد اکسفورد به طور کامل و با پذیرش دانشجو فعالیت خود را اغار کتد.

moshavereh

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید