دانشگاه آزاد اسلامی تجلی‌بخش دانشگاه کارآفرین

دانشگاه آزاد تجلی بخش دانشگاه کارآفرین

مکمل اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد خلاق است/ دانشگاه آزاد اسلامی تجلی‌بخش دانشگاه کارآفرین

پرویز کرمی، رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری در رویداد عصر امید:
دانشگاه آزاد توانست با برگزاری این رویداد هزار شرکت دانش‌بنیان، محصول و موسسه را به جامعه نشان دهد.

این امر حاکی از اعتقاد قلبی مدیران فعلی دانشگاه آزاد اسلامی به موضوع دانشگاه کارآفرین است.

جا دارد به همه همکارانم در دانشگاه آزاد اسلامی و خبرگزاری آنا تبریک بگویم که این‌چنین جایگاه خود را در حوزه علم و فناوری پیدا کردند.

پرویز کرمی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه نمایشگاه ملی عصر امید در رابطه با این رویداد خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همچنان که در حوزه علم و فناوری یک دانشگاه پیشرو است توانست با برگزاری این رویداد که می‌توان از آن‌ با عنوان شگفتانه یاد کرد، هزار شرکت دانش‌بنیان، هزار محصول و هزار موسسه را در حوزه علم و فناوری به جامعه نشان دهد که این امر حاکی از اعتقاد قلبی مدیران فعلی دانشگاه آزاد اسلامی به موضوع دانشگاه کارآفرین است.

وی ادامه داد: دانشگاهی که نتواند اطراف خودش را تغییر دهد در ارائه علم نافع به جامعه نیز موفق نخواهد بود. تفکر بدیعی که دوستان ما در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کردند و همتی که در قسمت‌های مختلف شکل گرفت منجر به تحقق دانشگاه کارآفرین شد. جا دارد به همه همکارانم در دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده خبرگزاری آنا تبریک بگویم که این‌چنین جایگاه خود را در حوزه علم و فناوری پیدا کردند و توانستند ندای عصر امید را که ذیل سپهر شعار سال شکل گرفت به گوش همه برسانند.

کرمی با بیان اینکه مکمل اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد خلاق است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانست به‌خوبی در این زمینه ورود کند. برنامه زیست‌بوم توسعه خلاق به اشتغال‌افزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها منجر می‌شود. ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از رشته‌های حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ و هنر هستند.

معاونت فناوری و نوآوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سراهای نوآوری را کلید زده است، بیان کرد: نمونه دانشگاهی سرآمد در این زمینه واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی بوده که علوم و فناوری نرم را در دستور کار قرار داده و شرایط رو به رشدی در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق رقم زده است که در این راستا شاهد خبرهای خوبی در هفته‌های آینده خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه رویداد ملی عصر امید تنها به یک دوره محدود نمی‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر فناوری نرم و صنایع خلاق خیز بلندی برداشته است لذا برگزاری چنین رویدادهایی قطعاً ادامه پیدا می‌کند.

 

 

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید