بازدید ازدستاوردهای ایران ساخت در حوزه طراحی، توسعه و تولید قطعات خودرو

بازدید از ایران ساخت

بازدید ازدستاوردهای ایران ساخت در حوزه طراحی، توسعه و تولید قطعات خودرو

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهموری با همراهی منوچهر منطقی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شرکت تام ایران خودرو از دستاوردهای ایران ساخت این شرکت دانش‌بنیان در حوزه طراحی، توسعه و تولید قطعات خودرو بازدید کرد.

تولید و بومی سازی ماژول‌های الکترونیکی، واحدهای پلتفرم برق و الکترونیک و واحدهای کنترلی خودرو از تولیدات این شرکت دانش بنیان به شمار می رود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در رونمایی از تجهیزات الکترونیک و هوشمند ایران ساخت تولید شده توسط شرکت دانش بنیان تام، از  بایدها برای توسعه و تحول صنعت خودرو گفت و عنوان کرد: زحمات بسیاری انجام گرفته و مدیران شایسته ای برای تحقق صنعت خودرو تلاش کرده اند. اما برای تحول جدی در این حوزه می‌باید زمینه برای پیوند شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به بخش های مختلف این صنعت فراهم شود و این موضوع با عزم و اراده مدیران صنعت خودرو ممکن خواهد بود.

ستاری، با تاکید بر این که تولید رقابتی، درآمدزا و اشتغال آفرین با گذار از کارخانه‌داری، به صنعت محقق می‌شود، ادامه داد:  گذار از کارخانه‌داری و مونتاژ به صاحب صنعت بودن، هنگامی محقق می‌شود که بتوانیم طراحی‌ها، توسعه‌ها و تولید را به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران، در داخل کشور انجام دهیم. تمام صنایع موفق و پیشرفته، از چنین الگو و راهبردی پیروی می کنند. بنابراین با اشراف و احاطه به دانش و توانمندی طراحی، از ساختار کارخانه وارد یک ساختار صنعتی خواهیم شد.

رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: برای سال های گذشته شاید رویه مونتاژ و کارخانه داری پاسخ گو بود چراکه کل کشور صد هزار دانشجو داشت و دغدغه اصلی اشتغال کارگری بود اما در دوران کنونی کشورمان بیش از ۴ و نیم میلیون دانشجو دارد و دغدغه اصلی کشور، اشتغال فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی است. برای این که حرکت به سمت صنعتی شدن، شتاب و سرعت بیش تری بگیرد، تنها راه استفاده از شرکت های دانش بنیان و خلاق است، باید از این ظرفیت علمی و دانشگاهی بهره برد.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید