زمان تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اعلام شد

دکتر جاوید، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد: با ابلاغ هیأت رئیسه دانشگاه آزاد مقرر شد کلیه کارکنان و اعضای هیأت علمی واحدها و مراکز آموزشی از تاریخ ۸ الی ۲۱ مردادماه سال جاری از تعطیلات تابستانی بهره‌مند شوند.

واحدها و مراکز آموزشی که مجری ترم تابستانی هستند، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در برنامه‌های آموزشی هیچ‌ خللی ایجاد نشود. همچنین امکان تشکیل جلسات دفاع از رساله و پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز فراهم شود.

با عنایت به برگزاری کلاس‌های ترم تابستان در بازه فوق، برنامه‌ریزی حضور پرسنل مورد نیاز به نحوه شایسته انجام پذیرد. همچنین حضور پرسنل فناوری اطلاعات، علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی و کادر بیمارستانی و سایر نیروها حسب برنامه شیفتی و مقررات مربوطه و طبق نظر ریاست واحد دانشگاهی خواهد بود.

لزوم اصلاح سیاست‌ها و رویه‌های آموزشی در دانشگاه‌های کشور

عموعابدینی در دانشگاه صنعتی سهند با تشریح اهداف طرح تحول نظام آموزش عالی گفت: در این طرح ما دنبال دانشگاهی هستیم که تمدن ساز در تراز انقلاب اسلامی باشد و دانشجویان توانمند و دارای مهارت باشند.

وی با بیان اینکه آموزش اساس توسعه کشور است خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها باید مسیر آموزش را بر اساس نیاز‌های روز تغییر دهند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در طرح تحول نظام آموزش عالی طبق اسناد بالادستی، گام دوم انقلاب و سیاست‌های کلی نظام، نقش دانشگاه‌ها در آینده علم و فناوری انقلاب اسلامی تعریف و عملیاتی می‌شود.

وی استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی همه مراکز آموزش عالی، نگاه ملی به دانشگاه‌های مناطق مختلف کشور، توسعه ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع، توجه به فناوری‌های اقتدارساز و اقتصاد دانش بنیان را از محور‌های مهم طرح تحول در آموزش عالی عنوان کرد.

وی با اشاره به چالش‌های آموزش عالی در گام دوم انقلاب و ماموریت گرایی و تعریف نقش ملی دانشگاه‌ها در طرح تحول نظام آموزش عالی تاکید کرد: خروجی دانشگاه‌ها باید علم نافع داشته باشد.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید