افزایش شرط سنی جذب در هیات علمی دانشگاه ها 1401

افزایش شرط سنی جذب در هیات علمی دانشگاه ها 1401

افزایش شرط سنی جذب در هیات علمی دانشگاه ها 1401

متقاضیان ثبت نام و پذیرش در فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه های دولتی در سال ۱۴۰۱، باید به سایت مرکز جذب اعضای هیات علمی به نشانی mjazb.ir مراجعه نموده و مراحل ثبت نام را در موعد مقرر انجام دهند. داوطلبان واجد شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی با مراجعه به این سایت و پرداخت هزینه ثبت نام، باید اطلاعات و مستندات خواسته شده را تکمیل نمایند.

 

برای ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی در سال 1401 مانند سال های گذشته متقاضیان باید شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند. یکی از شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی ۱۴۰۱، شرط سنی برای ثبت نام متقاضیان می باشد.

 

شرایط سنی جذب هیات علمی به این معنی است که دانشگاه های دولتی برای جذب متقاضیان در سال 1401، سقف مشخصی برای سن افراد قائل شده و داوطلبانی که بیشتر از حداکثر سن مورد نظر را داشته باشند نمی توانند در فراخوان دانشگاه های دولتی ثبت نام نمایند.

 

شرایط سنی جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی ۱۴۰۱، برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای ( گروه پزشکی ) و یا مدرک سطح 3 حوزه حداکثر 30 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی و مدرک سطح 4 حوزه حداکثر 45 سال می باشد. در جدول زیر حداکثر سن قابل قبول داوطلبان برای مدارک مختلف دانشگاه های دولتی توضیح داده شده است.

بر اساس تصویب هیئت‌ عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ ها، شرط سنی جذب در هیات علمی دانشگاه ها ویژه افرادی که دارای مدرک دکتری هستند از 40 سال به 45 سال افزایش یافت. برای افرادی که با سن ۳۰-۳۵ سال با مدرک دکتری متقاضی عضویت هیأت علمی هستند ۷ امتیاز علمی و  افرادی که دارای ۳۵-۴۰ سال سن هستند، ۳ امتیاز علمی در نظر گرفته می شود.

 

همان طور که توضیح داده شد، حداکثر سن قابل قبول داوطلبان برای مدارک دانشگاهی مختلف متفاوت بوده و داوطلبانی که سن بیشتری از حداکثر سن تعیین شده برای مدارک مختلف داشته باشند، نمی توانند به عنوان هیات علمی در دانشگاه های دولتی جذب شوند.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید