راه‌اندازی مدرسه معارف انقلاب اسلامی از سوی بسیج دانشجویی

راه‌اندازی مدرسه معارف انقلاب اسلامی از سوی بسیج دانشجویی

راه‌اندازی مدرسه معارف انقلاب اسلامی از سوی بسیج دانشجویی

اسداللهی، معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: مدرسه معارف انقلاب اسلامی به عنوان قرارگاهی برای ارائه آموزش، تربیت مدرس، نخبه پروری و پژوهش در اندیشه امامین انقلاب اسلامی از سوی بسیج دانشجویی راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه گام نخست برای راه اندازی مدرسه معارف انقلاب اسلامی با شروع ثبت نام دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت در دو بخش استادی و دانشجویی برداشته شده، افزود: دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت ویژه اساتید از ۱۵ تیر تا ۵ شهریور و دوره دانشجویی به مدت هفت روزه و از ۲۵ تا ۳۱ مرداد از سوی بسیج دانشجویی و با همکاری دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شوند.

اسداللهی اظهار کرد: سرفصل‌های دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت شامل ابعاد شخصیتی امامین انقلاب و اهم آثار ایشان، منظومه فکری امامین انقلاب در حوزه اقتصاد، عدالت، مدیریت، تربیت و سلامت، روش تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب، منطق عملکردی رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین، مخاطرات و شبهات، روش تبلیغ، انقلابی تراز عصر امام خمینی، بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ بیان کرد: در بخش اساتید دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت کتاب‌های خون دلی که لعل شد، طرح کلی اندیشه اسلامی، انسان ۲۵۰ ساله و از نیمه خرداد از جمله کتاب‌هایی هستند که اساتید باید در کنار دوره آن‌ها را مطالعه کنند.

اسداللهی با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی مجری برگزاری دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت و مخاطبان این دوره دانشجویان سراسر کشور هستند، افزود: ما معتقدیم که جای برگزاری یک دوره تخصصی در حوزه اندیشه رهبر معظم انقلاب در بسیج دانشجویی خالی است؛ لذا امیدواریم که دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت هم ماندگار باشد و هم به تربیت استاد و پژوهشگر در حوزه اندیشه رهبر معظم انقلاب منجر شود.

وی با بیان اینکه طی چند روز اخیر استقبال خوبی از سوی اساتید، طلاب و ادوار تشکل‌های دانشجویی برای ثبت نام در دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت صورت گرفته، تصریح کرد: دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت در بخش اساتید به صورت نیمه متمرکز از ۱۵ تیر تا ۵ شهریور و طی روز‌های پنج شنبه و جمعه هر هفته در قالب ۱۴۰ ساعت کلاس آموزشی و ۷۰ ساعت فعالیت مطالعاتی برگزار می‌شود.

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: اساتید دانشگاه، طلاب دغدغه‌مند در رابطه با اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب و ادوار تشکل‌های دانشجویی پس از انجام مصاحبه و فرآیند‌های مختلف در این دوره پذیرفته می‌شوند و در نهایت افرادی که این دوره را با موفقیت طی کنند به عنوان مدرس اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه دوره دانشجویی تربیت مدرس اندیشه ولایت نیز طی مدت هفت روزه و از ۲۵ تا ۳۱ مرداد برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این دوره هفت روزه دانشجویان طی ۷۰ ساعت با اندیشه و منظومه فکری امامین انقلاب آشنا می‌شوند. امیدواریم شرکت کنندگان در این دوره در آینده به مدرس و یا پژوهشگر اندیشه ولایت تبدیل شوند.

اسداللهی ابراز امیدواری کرد که در قالب دوره‌های اندیشه ولایت ضمن آشنایی دانشجویان با اصول بیانات رهبر معظم انقلاب آن‌ها در استخراج بیانات، مطالبات و منویات ایشان هم به افرادی توانمند تبدیل شوند.

وی با اشاره به اینکه تحریف اندیشه‌های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب ممکن است از روی جهالت و یا تعمدا صورت بگیرد، افزود: اندیشه‌های امامین انقلاب برگرفته از قرآن و روایات و مبتنی بر روش اجتهادی است؛ لذا برای امر پژوهش و پرداختن به این اندیشه‌ها ما باید اصول و قواعد کار اجتهادی را بلد باشیم که دوره تربیت مدرس اندیشه ولایت در این راستا برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه خیلی از اشتباهاتی است که امروز در جامعه رخ می‌دهد نتیجه خوانش‌های اشتباه و عدم آشنایی با اندیشه و منظومه فکری امامین انقلاب است، تصریح کرد: پیش از این طرحی در بسیج دانشجویی با عنوان قرارگاه اندیشه ولایت اجرا شده و طرح مثبتی هم بوده، اما قرار است در طرح در دست اقدام با همکاری اساتید مطرح به موضوع اندیشه امامین انقلاب و اندیشه ولایت با یک شکل و رویکرد جدید پرداخته شود.

اسداللهی اظهار کرد: در جامعه اسلامی هر انسانی ابتدا باید حرف، ولی را بفهمد و با او هم حرف شود، دوم فکر، ولی را بفهمد و با او هم فکر شود و سوم عمل، ولی را بفهمد و با او هم عمل شود و این کلید حرکت انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی است؛ لذا ضرورت دارد تا جوانان و آحاد مختلف جامعه با اندیشه عمومی انقلاب اسلامی آشنا شوند و این اندیشه را به خوبی درک کند.

رای به این مطلب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید