پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف 1401

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف 1401

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف 1401

دانشگاه صنعتی شریف : اگر به دنبال پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف می باشید، جهت ثبت نام و مشاوره در ادامه با دانشما همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست:
برای مشاوره در زمینه پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف با کارشناسان مرکز مشاوره دانشما تماس حاصل نمایید.
ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

چرا تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف؟

دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴ با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز کشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید. این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، منطقه‌ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند.

 دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴ با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز کشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید.

این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، منطقه‌ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند و به عنوان مرکزی برای تبدیل رویاهای نسل‌های ایرانی به واقعیت‌های امروزی همواره مورد تحسین و شگفتی جامعه باشد. هدف این دانشگاه، فراهم نمودن محیطی علمی و پویا برای کسانی است که در راستای کسب علم و دانش تلاش می‌نمایند، و پایگاه و نقطه اتکاء و اعتماد آنانی است که واقعیات و حقایق علمی را درک کرده، برای نشان دادن آن به دیگران کوشش می‌کنند.

دانشگاه صنعتی شریف دیدگاه خویش را در خلق، انتشار و کاربرد دانش در یک محیط یادگیری کاملا پویا جستجو می‌کند.

این دیدگاه سبب ارتقای کیفی آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات به جامعه و حل مسائل آن در حد توان شده است. بطوری که با بیش از ۴۸ سال تجربه مفتخر است که با یاری خداوند بزرگ و تلاش استادان کارآمد و مجرب، محققین برجسته، و کارشناسان و کارمندان سخت‌کوش و همچنین بهره‌گیری از امکانات کمک‌آموزشی و آزمایشگاه‌های مجهز توانسته است دانشجویان مستعد خویش را در سطح کارآمدترین نیروهای علمی و فنی کشور به جامعه ارائه نماید.
دانش‌آموختگان این دانشگاه همواره در ردیف قوی‌ترین مهندسین و بالاترین مدیریت‌های علمی، فنی و اجرایی کشور بوده و به علاوه در آزمون‌های متمرکز ورودی کارشناس ارشد از نظر میانگین نمرات و درصد قبولی از کارشناسی به کارشناسی‌ارشد در اکثر رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه بالاترین مقام را در بین دانشگاه‌های کشور داشته‌اند.

همچنین آنهایی که به قصد ادامه تحصیل راهی خارج از کشور شده‌اند نیز به خوبی در سطح بین‌المللی درخشیده‌اند و پس از کسب موفقیت‌های بالای علمی منشاء خدمات ارزنده‌ای گردیده‌اند.

دانشگاه صنعتی شریف دارای ۴۷۵ عضو هیأت علمی است. از این تعداد ۱۶۲ نفر (۳۴%) در مرتبه استاد تمام، ۱۳۹ نفر (۲۹%) در مرتبه دانشیار، ۱۶۳ نفر در مرتبه استادیار (۳۴%) و ۱۱ نفر به عنوان مربی (۲%)، اعضای هیأت علمی را تشکیل می دهند.

دانشگاه صنعتی شریف – واحد پردیس بین الملل

این واحد دانشگاهی در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های فنی و مهندسی و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید. این پردیس در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در ضلع شمال غربی میدان امیرکبیر کیش آغاز کرد.

 

ویژگی های پذیرش بدون کنکور در واحد بین الملل دانشگاه صنعتی شریف

– بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران به دانش آموختگان مدرک رسمی دانشگاه صنعتی شریف- پردیس بینالملل کیش، اعطا میشود.
– برای دانشجویان ذکور ایرانی مطابق قوانین نظام وظیفه عمومی پس از ثبتنام درخواست معافیت تحصیلی ارسال خواهد شد.
– دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام خواهد کرد.
– برگزاری دوره ها به زبان انگلیسی است.
– محل تحصیل در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش میباشد.
– انتقال یامهمان شدن پذیرفته شدگان در پردیس بین الملل کیش تحت هر شرایطی به دانشگاه صنعتی شریف امکان پذیر نیست.

رشته-پردیس-بین-الملل

شرایط پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد

– نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان
– دارا بودن شرایط عمومی ورود به دوره کارشناسی ارشد
– فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی
– دارا بودن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های زیر از دانشگاه های داخل کشور و یا معادل آن از دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

فارغ التحصیلی

 

محتوای آموزشی و مدت دوره :

– محتوای آموزشی برنامه های دانشگاه صنعتی شریف می باشد و کلیه آئین نامه ها و مصوبات شورای آموزش و کمسیون موارد خاص دانشگاه صنعتی شریف در پردیس بین الملل اجرا میگردد.
– تعداد واحد مورد نیاز برای فارغالتحصیلی در دوره کارشناسی ارشد ۲۹ تا ۳۲ واحد است و گذراندن دروس جبرانی مورد نیاز متناسب با مدرک کارشناسی الزامی خواهد بود.
– حداقل طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال (معادل ۴ نیمسال) و حداکثر آن ۵/۲ سال (معادل ۵ نیمسال) است.
– پس از انتخاب پایان نامه تا پایان مراحل دفاع از آن ثبت نام دانشجو در کلیه نیمسالهای بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت شهریه ثابت الزامی است.
– دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) و آموزشی(بدون پایان نامه) برگزار میشود.
* شیوه آموزشی- پژوهشی دورهای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحد های درسی و پایان نامه است.
* شیوه آموزشی دورهای است با تمرکز بر آموزش که دانشجو پس از گذراندن واحد های درسی و بدون پایاننامه دانش آموخته میشود.
* گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد در هر دو شیوه ارزش یکسانی داشته و جهت ادامه تحصیل در دوره تحصیلی بالاتر دارای اعتبار یکسانی است.

تذکر: تعیین و تغییر شیوه تحصیلی دانشجویان پس از نیمسال دوم تحصیل منوط به احراز شرایط شورای آموزشی پردیس بین الملل و دانشگاه صنعتی شریف میباشد.

 

کارشناسی ارشد دانشگاه شریف – استعدادهای درخشان

دانشگاه صنعتی شریف براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه های مختلف کشور می کند.

متقاضیان پذیرش برای مشاوره در این دوره باید با کارشناسان دانشما تماس بگیرند تا ثبت نام آنها انجام شود .

مشاور انتخاب دانشگاه

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید