خرید مدرک مهندسی صنایع غذایی همراه با استعلام قانونی

خرید مدرک مهندسی صنایع غذایی همراه با استعلام قانونی

خرید مدرک مهندسی صنایع غذایی همراه با استعلام قانونی

مهندسی صنایع غذایی یکی از رشته های زیر مجموعه تجربی است که برای دریافت مدرک آن باید 136 واحد درسی را طی 4 سال در دانشگاه بگذرانید. این رشته در مقطع کارشناسی هیچ گرایشی ندارد و با کسب رتبه مناسب می توانید در یک از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی تحصیل کنید. ولی گاهی اوقات فرد نیاز فوری به این مدرک دارد و امکان دریافت آن از طریق تحصیل را ندارد.

ما برای این افراد یک پیشنهاد ویژه داریم آن هم خرید مدرک لیسانس صنایع غذایی از یک موسسه معتبر است.

با این کار شما می توانید مدرک خود را در زمان کوتاهی دریافت کنید و از تمام مزایای آن استفاده نمائید. زیرا این مدرک به صورت قانونی صادر می شود و کد استعلام نیز دارد.

moshavereh

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی : معرفی گرایش ها، حقوق و درآمد و بازار کار

ما در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه سفارش و خرید این مدرک و اینکه چگونه این مدرک صادر می شود توضیحاتی ارائه دهیم.

موسسه فروش مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی

در قدم اول یک موسسه معتبر در زمینه فروش مدرک را به شما معرفی می کنیم. موسسه ای که مدارک معتبر ارائه دهد و امکان استعلام آن وجود داشته باشد تا شما بتوانید به راحتی از آن در تمامی ارگان های دولتی و خصوصی استفاده نمائید.

یکی از بهترین موسسات در این زمینه موسسه دانشما است که مدارک دانشگاهی معتبر را ارائه می دهد.

این موسسه دارای مجوز از وزارت علوم است به همین دلیل تمام اطلاعات تحصیلی داوطلب در سیستم این وزارت خانه ثبت می گردد. و شماره ثبت بر روی مدرک تحصیلی درج می شود. 

مدارک مورد نیاز برای خرید مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی

مدارک لازم برای خرید مدرک کارشناسی مهندسی صنایع شامل مدارک تحصیلی و شناسایی می شود. مدارک تحصیلی شامل دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی می شود که از زمان صدور آن 4 سال گذشته باشد. مدارک شناسایی شامل فتوکپی شناسامه، کارت ملی و چند قطعه عکس می گردد. که آقایان علاوه بر مدارک فوق باید فتوکپی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت خود را نیز برای سفارش این مدرک تحصیلی معتبر ارسال کنید. علاوه بر مدارک فوق نیاز به هیچ مدرک یا شرکت در آزمون خاصی نیست.

قیمت خرید مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی چگونه است؟

قیمت خرید مدرک کارشناسی مهندسی صنایع غذایی با توجه به اینکه صادره از کدام دانشگاه باشد تعیین می شود.

مدارکی که موسسه دانشما ارائه می دهد صادره از دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی است و قیمت مدارک هر یک از دانشگاه ها بایکدیگر تفاوت دارد.

همچنین زمان آماده سازی نیز در هزینه پرداختی تاثیر دارد. و شما اگر عجله ای برای دریافت مدرک خود داشته باشید باید هزینه بیشتر برای خرید آن بپردازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید و قیمت مدرک لیسانس صنایع غذایی می توانید از شماره های پایین صفحه استفاده کنید.

نحوه ی سفارش مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی

نحوه سفارش مدرک کارشناسی مهندسی صنایع غذایی به این صورت است که شما باید در گام اول مدارک لازم را ارسال کنید.

دلیل ارسال مدارک بررسی و تائید صحت آن ها است. پس از ارسال مدارک باید رشته و مقطع مورد نظرتان و همچنین دانشگاه صادر کننده مدرک را تعیین کنید.

همچنین اگر نیاز فوری به مدرک دارید در همین مرحله اعلام کنید تا در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان مدرکتان به شما تحویل داده شود.

پس از طی این مراحل باید بیعانه ای برای شروع روند صدور مدرکتان پرداخت کنید. مابقی مبلغ را نیز در زمان دریافت و اطمینان از قابل استعلام بودن آن واریز نمائید.

روند صدور مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی توسط موسسه دانشما چگونه است؟

روند صدور مدرک لیسانس به این صورت است که ابتدا مدارک شما برای یکی از دانشگاه های آزاد و یا غیر انتفاعی ارسال می شود.

سپس با استفاده از این مدارک پرونده فیزیکی و الکترونیکی تشکیل می گردد. در این پرونده های تمامی اطلاعات شخصی و تحصیلی شما وجود دارد.

سپس در مرحله بعد نمرات هر واحد درسی تعیین و در پرونده الکترونیکی درج می گردد تا معدلتان محاسبه شود. پس از این مرحله نوبت به صدور مدرک می رسد.

مدرک کارشناسی شما صادر می گردد و بر روی ان اطلاعات شناسایی، شماره دانشجویی، مهر و هولگرام دانشگاه، معدل، شماره ثبت در وزارت علوم و مدت زمان تحصیل درج می شود.

این مدرک تمام ویژگی های مدرک اصل را دارد.

 

خرید مدرک مهندسی صنایع غذایی معتبر

اعتبار مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی چگونه تضمین می شود؟

دلیل اصلی تضمین این مدرک شماره ثبت در وزارت علوم است که بر روی مدرک کارشناسی ثبت شده است.

این کد نشان می دهد که امکان استعلام مدرکتان وجود دارد و شما می توانید از آن استفاده نمائید. همچنین برای دواطلب یک پرونده فیزیکی در دانشگاه تشکیل می شود که هر زمانی داوطلب به دانشگاه مراجعه کند می تواند آن را دریافت نمائید.

از دیگر نشان های اعتبار مدرک می توان به مهر و هولگرام دانشگاه و امضاء رئیس دانشگاه اشاره کرد. شما می توانید از این مدرک با خیالی آسوده بدون اینکه هیچ نگرانی در مورد اصالت آن داشته باشید استفاده کنید.
کاربرد خرید مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی

مدرک کارشناسی صنایع غذایی را افراد به چند دلیل مختلف خریداری می کنند.

یکی از مهمترین دلایل برای خرید این مدرک استفاده از آن برای استخدام در ارگان های دولتی و خصوصی است.

همچنین با استفاده از این مدرک می توانید در کنکور ارشد شرکت کنید و در صورت پذیرش به ادامه تحصیل بپردازید.

 

مدرک صنایع غذایی

 

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی مناسب چه کسانی است؟

در حال حاضر، دو رشته مستقل در مقطع کارشناسی، در حوزه صنایع غذایی، ارائه می‌شوند و دانشجو می‌پذیرند. رشته اول، با عنوان «علوم و صنایع غذایی» و کد ردیف رشته 40 شناخته می‌شود. این رشته در زیرگروه یک گروه آزمایشی تجربی قرار دارد و پذیرش آن به صورت کشوری است.

رشته دوم، با عنوان «علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)» و کد ردیف رشته 106، شناسایی می‌شود. این رشته در زیرگروه ۵ گروه آزمایشی تجربی قرار دارد و پذیرش آن به صورت قطبی است.

در این نوشتار، هر دوی این رشته‌ها را معرفی می‌کنیم، هرچند، موضوع بحث آن، بیشتر بر رشته دوم،‌ یعنی علوم و مهندسی صنایع غذایی است. لطفا به تشابه اسم رشته‌ها دقت کنید.

 

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی، یکی از شاخه‌های گروه کشاورزی است که هدف اصلی آن، تولید، برداشت و فراوری مواد خام گیاهی و دامی و حفظ کیفیت آن‌ها تا رسیدن به دست مصرف‌کننده است.

این رشته، سرشار از درس‌های حفظی و محاسباتی است که بیشتر آن‌ها با زیست و شیمی مرتبط هستند و با دنیایی از اصطلاحات علمی و اسامی تخصصی سر و کار دارد که ورود به آن، نیازمند داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی است.

پس اگر:

 • حوصله ساعت‌های کاری طولانی در کارخانه‌ها را دارید.
 • به نکات ظریف بهداشتی، اهمیت می‌دهید.
 • به کار گروهی علاقمند هستید.
 • از توان جسمی مناسب برخوردارید.
 • به جزئیات،‌ دقت می‌کنید.
 • حوصله محاسبات سنگین، یادگیری انواع نرم افزارها و طرز کار دستگاه‌های پیچیده آزمایشگاهی را دارید.
 • عاشق زیست و شیمی هستید.
 • در زبان انگلیسی، مهارت کافی را دارید.

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی، به احتمال زیاد، انتخاب مناسبی برای شماست.

 

کدام دروس دبیرستان در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی بیشتر کاربرد دارند؟

همان‌طور که می‌دانید رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، در زیرگروه 5 از گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارد. این زیرگروه، علاوه بر مهندسی صنایع غذایی، شامل رشته‌های گوناگونی است که در مقطع کارشناسی عبارتند از:

آموزش تربیت بدنی، اقتصاد کشاورزی، امنیت بین‌الملل، امنیت نرم، حفاظت اطلاعات، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، پژوهشگری امنیت، ضد تروریسم،‌ علوم دامی، علوم فنی امنیت،‌ علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی محیط زیست، علوم ورزشی، کتابداری در شاخه پزشکی،‌ مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی،‌ مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فراورده‌های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز.

 

رشته‌های زیرگروه ۵ علوم تجربی، در مقطع کاردانی عبارتند از:

امور اراضی، امور زراعی و باغی، تکنولوژی صنایع غذایی، تکنولوژی محیط زیست، تولید و فراوری خرما، تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، تکنولوژی مواد غذایی، تولید و بهره‌برداری از گیاهان دارویی و معطر، تکنولوژی تولیدات گیاهی و علوم ورزشی.

ضرایب دروس، در زیرگروه ۵ علوم تجربی، در طی سال‌های اخیر، مطابق با جدول زیر بوده است.

دروس + ضریب

همانطور که از این جدول و عناوین رشته‌های دیگر زیرگروه 5 پیداست، شالوده این زیرگروه بر درس ریاضی استوار است. بنابراین برای قبولی در هر یک از رشته‌های این زیرگروه، کسب نمره تراز بالا در درس ریاضی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و درس‌های زیست، شیمی و فیزیک، در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

از طرفی، برخلاف رشته‌هایی مثل علوم و صنایع غذایی، پزشکی و دندان‌پزشکی، که در زیرگروه یک قرار دارند و درس زمین‌شناسی، برای آن‌ها ضریب صفر گرفته است، در زیرگروه 5، نمره تراز این درس با ضریب یک تخصصی،‌ محاسبه و در امتیاز نهایی داوطلبان، اعمال می‌شود.

نوع گزینش رشته مهندسی صنایع غذایی، به صورت قطبی است.

یعنی پس از کسر سهمیه ایثارگران، 20 درصد از بقیه ظرفیت‌های موجود، به داوطلبان آزاد و مابقی،‌ به نسبت شرکت‌کنندگان هریک از سهمیه‌ها (مناطق و خانواده شهدا)،‌ به کل شرکت‌کنندگان آن بوم ‌در گروه آزمایشی تجربی تقسیم می‌شود.

به بیان ساده‌تر، اگر یکی از دانشگاه‌های قطب خود را برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع غذایی انتخاب کنید، از شانس بیشتری،نسبت به داوطلبان دیگر مناطق برخوردار خواهید بود.

همان‌طور که می‌دانید، دانش‌آموزان، صرف نظر از نوع دیپلم خود و تنها برحسب علاقه، می‌توانند در هریک از گروه‌های آزمایشی آزمون سراسری،‌ شرکت کنند.

اما علاوه بر نمره آن‌ها در آزمون سراسری، معدل آن‌ها در پایه‌های تحصیلی متوسطه نیز در امتیاز نهایی لحاظ می‌شود.

در زیرگروه 5، برای دانش‌آموزان نظام جدید آموزشی (نظام ۳-۳-۶)، سوابق تحصیلی و معدل دیپلم، مطابق جدول زیر، در نمره نهایی آزمون، اعمال می‌شود.

چطور مدرک صنایع غذایی داشته باشیم ؟

گرایش‌های رشته مهندسی صنایع غذایی برای ادامه تحصیل چه هستند؟

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی، پیش‌تر، به عنوان یکی از گرایش‌های مجموعه مهندسی کشاورزی، شناخته می‌شد. اما در سال‌های اخیر، به صورت یک رشته مستقل دانشگاهی عرضه می‌شود.

در مقاطع تحصیلی بالاتر، این رشته، خود به گرایش‌های متنوع‌تری تقسیم می‌شود که در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشجو می‌پذیرند.

در مورد دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، گرایش‌های رشته علوم و صنایع غذایی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • مهندسی صنایع غذایی: دانش‌آموختگان این گرایش پرطرفدار، که اغلب با عنوان «مهندسان صنعت غذا» شناخته می‌شوند، در زمینه مدل‌سازی و بهینه‌سازی فرایندهای غذایی و تجهیزات صنایع غذایی، مهارت‌های فراوانی کسب می‌کنند.
 • شیمی مواد غذایی: تمرکز این گرایش، بر تحقیقات بنیادی و توسعه‌ای مرتبط با فرایندهای تولید و بسته‌بندی مواد غذایی است.
 • زیست فناوری مواد غذایی: دانشجویان این گرایش، می‌آموزند که چگونه از تکنیک‌های زیست فناوری، در ایجاد بو و مزه و تغییر بافت مواد غذایی خام استفاده کنند. این گرایش، یکی از شاخه‌های نوین علوم و صنایع غذایی به شمار می‌رود.
 • فناوری مواد غذایی: دانش‌آموختگان این گرایش، در طراحی تجهیزات و ماشین‌های فراوری مواد غذایی و همچنین در برنامه‌ریزی و توسعه خطوط تولید و سامانه‌های صنایع غذایی، مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.

moshavereh

همانطور که گفتیم، رشته علوم و صنایع غذایی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، در دانشگاه‌های وابسته به وزرات بهداشت نیز ارائه می‌شود. در مورد دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، گرایش‌های رشته علوم و صنایع غذایی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا،‌ عبارتند از:

 • بهداشت و ایمنی مواد غذایی
 • کنترل کیفی و بهداشت
 • میکروب‌شناسی مواد غذایی
 • علوم و صنایع غذایی

مهم‌ترین دروس دانشگاهی رشته مهندسی صنایع غذایی چه هستند؟

علاوه بر درس‌های پایه و عمومی که تقریباً بین همه رشته‌ها در مقطع کارشناسی یکسان است، رشته مهندسی صنایع غذایی، به عنوان یکی از شاخه‌های مهندسی شیمی،‌ از یک سو و یکی از زیرگروه‌های مجموعه مهندسی کشاورزی،‌ از سوی دیگر، دربرگیرنده درس‌های تخصصی این رشته است که مهم‌ترین آن‌ها در جدول زیر،‌ آورده شده‌اند.

ردیف درس ردیف درس
1 کشاورزی عمومی 16 باغبانی عمومی
2 دامپروری عمومی 17 زراعت عمومی
3 طرح آزمایشهای کشاورزی 1 18 میکروبیولوژی عمومی
4 فیزیولوژی پس از برداشت 19 میکروبیولوژی مواد غذایی
5 عملیات میکروبیولوژی مواد غذایی 20 شیمی مواد غذایی 1و2
6 اصول محاسبات صنایع غذایی 21 تجزیه مواد غذایی
7 اصول نگهداری مواد غذایی 22 ترمودینامیک مواد غذایی
8 مبانی مهندسی صنایع غذایی 23 تکنولوژی گوشت
9 صنایع شیلات 24 تکنولوژی روغن
10 تکنولوژی غلات 25 تکنولوژی لبنیات
11 عملیات تکنولوژی لبنیات 26 کنسرو سازی
12 تکنولوژی قند 27 بسته بندی مواد غذایی
13 صنایع آشامیدنیها 28 عملیات واحد در مهندسی صنایع غذایی
14 اصول طراحی کارخانجات صنایع غذایی 29 تغذیه
15 کنترل کیفیت مواد غذایی 30 پروژه

فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی در چه کارها و صنایعی می‌تواند شاغل شود؟

با این تعریف، می‌توان حدس زد که مهندسان علوم و مهندسی صنایع غذایی، در زمینه‌های عملیات تبدیل مواد غذایی، نگهداری محصولات کشاورزی، کنترل کیفیت، کمک به طراحی و بهینه سازی خطوط تولید در کارخانه‌ها، هدایت و نظارت مسئولیت فنی واحدهای تولید فرآورده های مختلف غذایی فعالیت می‌کنند.

 

زمینه‌های تخصصی حرفه‌ای دانش‌آموختگان گرایش‌های مختلف صنایع غذایی به صورت زیر دسته‌بندی شده است:

 • آشنایی با مبانی علوم پایه، علوم تخصصی شیمی، بیوشیمی و بیوتکنولوژی مواد غذایی
 • آشنایی تئوری و عملی با دروس تخصصی فرایندهای تبدیل، نگهداری و بسته‌بندی مواد غذایی
 • طراحی کارخانه و واحدهای فراوری و تبدیل مواد غذایی
 • فرمولاسیون و نوآوری در ساخت محصولات جدید، فرآیند و تجهیزات به منظور ایجاد افزایش ارزش افزوده در زنجیره غذایی
 •  استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی و فراورده‌های جانبی واحدهای صنایع غذایی.
 • افزایش تخصص مهارت در زمینه‌های ایجاد و بهبود کیفیت ایمنی و سلامت مواد غذایی
 • توسعه راه‌های افزایش ایمنی و سلامت مواد غذایی در زنجیره تولید.

دانش‌آموختگان این رشته، اغلب، به عنوان مسئول فنی یا مسئول کنترل کیفی، در کارخانجات صنایع غذایی یا آزمایشگاه‌های مرتبط با آن‌ها مشغول به کار می‌شوند.

به عنوان مثال، دانش‌آموختگان گرایش فناوری صنایع غذایی می‌توانند در هر یک از موقعیت‌های شغلی زیر، به ارائه خدمت بپردازند.

 • کارشناس طراح تجهیزات و ماشین های فرآوری مواد غذایی
 • مسئول فنی خطوط و کارخانه‌های تولید مواد غذایی
 • کارشناس متخصص برای کمک در امر برنامه‌ریزی و توسعه خطوط تولید و سامانه‌های صنایع غذایی
 • کارشناس برای همکاری و کمک در امر آموزش و پژوهش

توجه داشته باشید، حجم عمده‌ای از درس‌های کلیدی و کاربردی در این رشته، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی،‌ عرضه می‌شود. بنابراین، بدیهی است که دانش‌آموختگان این مقاطع، در مقایسه با فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی، از شانس بسیار بالاتری برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی، برخوردار هستند.

moshavereh
5/5 - (2 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید